Rower 16 cali – początek wielkiej przygody

rower 16 cali

admin Rowery

Choć pierwszym wyborem, na jaki decydują się rodzice małego dziecka, jest tak zwany rower biegowy, w pewnym momencie konieczne staje się zastanowienie się nad bardziej zaawansowanym sprzętem. Przeważnie jest nim rower 16 cali – idealny dla sześciolatka, który opanował już poruszanie się na rowerze biegowym na tyle dobrze, że zasługuje na podniesienie swoich umiejętności na jeszcze wyższy poziom. Czas zatem zadać sobie pytanie o to, na co zwracać szczególną uwagę poszukując roweru dla niego.

Rower 16 cali – teoria i praktyka

Choć nie brakuje poradników poświęconych kryteriom wyboru dziecięcych rowerów, sami sprzedawcy apelują, aby podchodzić do znajdujących się w nich zaleceń z pewną ostrożnością. Uogólnienia mogą być szkodliwe, a rozwój fizyczny maluchów nie jest taki sam w przypadku wszystkich, nawet jeśli mamy do czynienia z dziećmi urodzonymi w tym samym roku.

Chcąc uniknąć spektakularnych błędów nie należy ograniczać się do wiedzy na temat tego, że wielkość kół jest uzależniona jedynie od długości nogi dziecka. Znacznie lepszą opcją jest wybranie się na poszukiwanie roweru razem z dzieckiem i przekonanie się o tym, jak zachowuje się ono korzystając z konkretnego modelu. Warto też pamiętać, że przy rowerach dla najmłodszych sprawdza się zasada mówiąca o tym, że za dobrze dopasowane można uznać te z nich, w przypadku których siedzący za kierownicą maluch może położyć na ziemi całą stopę.

rower 16 cali

O czym jeszcze pamiętać?

Mówiąc o najważniejszych cechach dobrze dopasowanych rowerów 16 cali zwraca się uwagę nie tylko na ich wygodę, ale również na to, czy są w stanie zapewnić bezpieczeństwo na wysokim poziomie swoim małym użytkownikom. W dużej mierze będzie to uzależnione od wagi jednośladu. Co do zasady, im będzie on lżejszy, tym lepiej, bo dziecko nienawykłe jeszcze do jazdy nie raz znajdzie się nie na nim, ale pod nim. Umiejętność szybkiego odrzucenia jego ciężaru z pewnością ograniczy do minimum ryzyko poważniejszych kontuzji.

You May Also Like..

KROSS Level 2.0 29 2022

Na szlaku przygody: Rower górski męski jako klucz do odkrywania nowych możliwości

Gdy góry wzywają, a szlaki wydają się wznosić w niebo, mężczyźni na rowerach górskich są gotowi na każde wyzwanie. Rower […]