Sakwy rowerowe – praktyczne, trwałe i bezpieczne

Torby rowerowe na ramę

admin Akcesoria do roweru

Torby na ramę roweru to jeden z najbardziej praktycznych dodatków do rowerowego ekwipunku. Każdy cyklista wie, że możliwość spakowania dodatkowego bagażu sprawia, że rower staje się jeszcze bardziej uniwersalnym i wygodnym środkiem transportu. Na jakie sakwy i torby rowerowe warto zwrócić uwagę?

Sakwy rowerowe powinny być przede wszystkim:

– wytrzymałe,

– pojemne,

– zaprojektowane tak, by nie przeszkadzały podczas jazdy jednośladem.

Zwróć uwagę:

Ważne jest bezpieczeństwo. Torby rowerowe na ramę roweru, tak, jak wiele innych elementów wyposażenia rowerzystów, powinny posiadać odpowiednio umieszczone odblaski.

Pożądaną cechą jest łatwość założenia torby na ramę roweru – cenione są torby montowane poprzez prosty w obsłudze system pasków. Warto również zwrócić uwagę, czy torba jest wodoodporna.

Firmy produkujące sprzęt rowerowy oferują również sakwy rowerowe termiczne. W sezonie letnim ta cecha będzie niekwestionowaną zaletą.

Rozmiar i estetyka

Pojemność toreb montowanych na ramie rowerowej to zazwyczaj od kilkunastu do kilkudziesięciu litrów. Wybrać można torbę pojedynczą lub podwójną – taką, której sakwy zwieszają się po obydwu stronach ramy. Ten wybór wynika z indywidualnych potrzeb.

Sakwy rowerowe na ramę kupić można w wielu przyciągających wzrok kolorach. Producenci dbają nie tylko o praktyczność swoich produktów, ale także o ich estetykę. Prócz toreb jednobarwnych wybrać można również torby rowerowe wykonane z materiałów zdobnych w różne desenie. Popularne są torby w kwiaty czy też ozdobione abstrakcyjnym wzorem.

You May Also Like..

sklep rowerowy kraków

Sklep Rowerowy Kraków: Profesjonalne Usługi Dla Miłośników Dwóch Kółek

Wybór odpowiedniego sklepu rowerowego w Krakowie może być kluczowy dla jakości Twojej jazdy oraz trwałości roweru. W zatłoczonym rynku warto […]