Jaka pompka do amortyzatora roweru górskiego jest najlepsza?

pompka do amortyzatora

admin Akcesoria do roweru

Prawidłowo zestrojone zawieszenie jest kluczem do zapewnienia, że Twój rower osiągnie swój pełny potencjał. Najważniejszą rzeczą jest prawidłowe ustawienie zwisu (ugięcia widelca). W przypadku większości nowoczesnych amortyzatorów do rowerów górskich, regulacja ugięcia oznacza zmianę ciśnienia w cylindrze powietrznym – a to wymaga zastosowania pompy wysokociśnieniowej.

Jak prawidłowo napompować opony rowerowe?

W przeciwieństwie do zwykłych pompek przeznaczonych do pompowania opon, większość pompek wysokociśnieniowych pozwala na zwiększenie ciśnienia do 2 paskali bez sprawiania użytkownikowi większych kłopotów i bez ryzyka uszkodzenia zaworów samej pompki.

Pompki wysokociśnieniowe są zazwyczaj prezentem przy zakupie roweru górskiego z pełną amortyzacją lub części amortyzujących, ale od niedawna producenci przestali dołączać pompki wysokociśnieniowe jako część pakietu. Postanowiliśmy więc zrobić przegląd konstrukcji i dowiedzieć się, która pompka do amortyzatora będzie lepsza.

pompka do amortyzatora

Z czego składa się pompka do amortyzatora?

Manometr jest jedną z najważniejszych części pompy. To on powie ci, jaka presja jest potrzebna, i da rodzaj punktu wyjścia do dalszej regulacji. Do początkowej regulacji amortyzatorów niezwykle ważne jest zmierzenie ugięcia, czyli zapadania się widelca, gdy rowerzysta siedzi na rowerze. Ale jeśli dowiesz się i zapamiętasz, które ciśnienie jest optymalne, następnym razem ustawienie będzie znacznie łatwiejsze.

Jednocześnie manometry o małych rozmiarach znacznie tracą, ponieważ trudniej jest z nich odczytać dane, a ze względu na małe strzałki wskaźników i podziałki skali można popełnić błąd i ustawić niewłaściwe ciśnienie. Rowerzyści mają bardzo różne opinie na temat odczytywania wskazań przyrządów, dlatego lepiej korzystać z urządzeń cyfrowych – znacznie zwiększają one dokładność.

You May Also Like..

kask rowerowy

Jak wybrać kask rowerowy?

Wprawdzie może się wydawać, że wybór kasku rowerowego to nie problem, to jednak może on przysporzyć pewnych kłopotów. Zacznijmy od […]