Czy warto nosić ochraniacze na rower?

Ochraniacze na rower

admin Akcesoria do roweru

Coraz większa świadomość ekologiczna ludzi, rosnące koszty płatnych parkingów i wszechobecne korki sprawiają, że na drogach przybywa osób, które wybierają rower jako swój podstawowy środek transportu. Ponadto nadeszła wiosna, a zatem dla niektórych jest to czas wyciągnięcia roweru z piwnicy i wybierania się na liczne wycieczki i przejażdżki. Warto zadać sobie pytanie, jak najlepiej zabezpieczyć się przed kontuzją podczas uprawiania tego sportu.

Jak uchronić się przed kontuzją?

Najlepszą i najprostszą metodą ochrony indywidualnej jest noszenie ochraniaczy rowerowych, które mają za zadanie zabezpieczyć nasze stawy i kręgosłup przed ewentualnymi urazami. To niezbędne akcesorium każdego rowerzysty. Należy pamiętać, że wypadki i przewrotki dotyczą nie tylko początkujących amatorów tego sportu, nawet najbardziej wytrawny kierowca jest wystawiony na niespodziewane niebezpieczne sytuacje, w których istnieje ryzyko kontuzji. Na DobreRowery.pl można znaleźć ciekawą ofertę ochraniaczy rowerowych.

Ochraniacze na rower

Jak wybrać odpowiednie ochraniacze na rower?

Na rynku jest dostępnych wiele rodzajów ochraniaczy rowerowych dedykowanych do preferowanego typu jazdy. Ich zadaniem jest zabezpieczenie stawów, przede wszystkim kolan i łokci, oraz kręgosłupa przez okrycie ich odpowiednimi skorupami i piankami. Przy wyborze stosownej ochrony należy zwrócić uwagę na to, że mają one za zadanie nie tylko zapobiegać otarciom i uszkodzeniom skóry, ale przede wszystkim amortyzować upadki, zatem powinny być dobrze dopasowane do anatomii użytkownika.

You May Also Like..

pompka do amortyzatora

Jaka pompka do amortyzatora roweru górskiego jest najlepsza?

Prawidłowo zestrojone zawieszenie jest kluczem do zapewnienia, że Twój rower osiągnie swój pełny potencjał. Najważniejszą rzeczą jest prawidłowe ustawienie zwisu (ugięcia […]

kask rowerowy

Jak wybrać kask rowerowy?

Wprawdzie może się wydawać, że wybór kasku rowerowego to nie problem, to jednak może on przysporzyć pewnych kłopotów. Zacznijmy od […]