Klamkomanetki rowerowe – wygoda i komfort

admin Akcesoria do roweru

Jednym z czołowych producentów sprzętu rowerowego jest uznana firma Shimano, która między innymi zajmuj się produkcją klamkomanetek do rowerów każdego typu. Czy ten sprzęt faktycznie się sprawdza? Czy jest to urządzenie, które pozwala rozwijać i spełniać się każdemu rowerzyście? Na to pytanie odpowie nasz wpis blogowy.

Sprytne rozwiązania w klamkomanetkach

Klamkomanetki to nie jest rozwiązanie nowe. Odkąd w rowerach zaczęto stosować, montować różnego rodzaju przerzutki, rozwinęły się także projekty klamkomanetek. Oczywiście ich montaż, jak i zastosowanie techniczne starały się dorównać technologicznych aspektom związanym z rozwiązaniami modeli rowerowych.

Klamkomanetki są obecnie stosowane niemalże w każdym typie roweru trekkingowego. Dlaczego właśnie w nich? Przede wszystkich chodzi o komfort jazdy i lepsze rozwiązanie związane z poruszaniem się na nierównym terenie.

Klamkomanetki i preferencje rowerzysty

Klamkomanetki są stosowane z przerzutkami – ale i z biegami w niemalże każdym typie roweru. To ułatwia jazdę i poruszanie się na różnym terenie. Shimano wprowadziło rozwiązania, które są technologicznie na wysokim poziomie i pozwalają usprawnić nie tylko komfort jazdy, ale i usprawniają pracę całego roweru.

Co ciekawe opinia na temat tych urządzeń były zbierane przez wiele lat. Shimano w oparciu o opinie rowerzystów zastosowało wiele usprawnień które są stosowane także dziś.

You May Also Like..

Oświetlenie rowerowe – co wybrać?

Lampki to zaraz obok kasków i zapięć jedne z najważniejszych akcesoriów do roweru. Mają one za zadanie zwiększać nam widoczność, poprawiając w […]

Czym powinna wyróżniać się dobra sakwa rowerowa?

Podczas przejażdżki rowerowej po mieście świetnie sprawdzają się małe torby rowerowe, które mocuje się do bagażnika lub, gdy chce się […]

Bidon termiczny: jak wybrać najlepsze rozwiązanie?

Bidony termiczne cieszą się wielkim powodzeniem wśród rowerzystów, szczególnie tych, którzy trenują bez względu na porę roku. Dlaczego warto postawić […]