Bidon termiczny: jak wybrać najlepsze rozwiązanie?

admin Akcesoria do roweru

Bidony termiczne cieszą się wielkim powodzeniem wśród rowerzystów, szczególnie tych, którzy trenują bez względu na porę roku. Dlaczego warto postawić na taki dodatek? Czym kierować się przy jego wyborze?

Rowerowe bidony termiczne i ich zalety

Powodów, dla których warto postawić na bidon rowerowy Camelbak, jest sporo. W takich pojemnikach napój nie traci swej temperatury, dzięki czemu w okresie zimowym można napić się czegoś zimnego, a w okresie letnich upałów skutecznie schłodzić w trakcie jazdy.
A co wlać do takiego bidonu? Najlepszym rozwiązaniem będą tu napoje izotoniczne, dzięki którym można skutecznie gasić pragnienie, a jednocześnie wspierać organizm dodatkową porcją minerałów. W okresie zimowym do bidonu termicznego można wlać też ciepłą herbatę, która – dzięki takim dodatkom jak imbir – pozwoli czerpać radość z jazdy nawet w okresie silnych mrozów.

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze takich bidonów?

Na polskim rynku pojawia się coraz szerszy asortyment bidonów rowerowych Camelbak. Można zatem dopasować pojemność bidonu do swych potrzeb, można też wybrać najbardziej poręczny kształt. Warto też korzystać z bidonów wykonanych z materiałów przeźroczystych, dzięki czemu w trakcie jazdy można kontrolować zapasy płynów.

Kwestią bardzo ważną dla każdego, kto sięga po bidony rowerowe wykonane z tworzyw sztucznych, jest to, z jakie materiały zostały wykorzystane podczas ich produkcji. Im mniej chemicznych dodatków, tym lepiej.

You May Also Like..

Oświetlenie rowerowe – co wybrać?

Lampki to zaraz obok kasków i zapięć jedne z najważniejszych akcesoriów do roweru. Mają one za zadanie zwiększać nam widoczność, poprawiając w […]

Klamkomanetki rowerowe – wygoda i komfort

Jednym z czołowych producentów sprzętu rowerowego jest uznana firma Shimano, która między innymi zajmuj się produkcją klamkomanetek do rowerów każdego […]

Czym powinna wyróżniać się dobra sakwa rowerowa?

Podczas przejażdżki rowerowej po mieście świetnie sprawdzają się małe torby rowerowe, które mocuje się do bagażnika lub, gdy chce się […]