Najważniejsze pomiędzy rowerem damskim, a męskim

admin Części rowerowe

Choć wiele osób nie dostrzega żadnych różnic pomiędzy rowerem damskimi a męskimi, to jednak nie tylko one są, lecz co więcej, są często bardzo znaczące. Wpływają nie tylko na wygląd roweru, lecz również na jego prowadzenie. Jakie są zatem te ważniejsze i lepiej dostrzegalne różnice, ale też i te mniejsze, bardziej dyskretne i subtelne?

Najważniejsze różnice

Do najważniejszej różnicy, która odróżnia rower damski do modelu męskiego, zaliczyć trzeba oczywiście ramę. Posiada ona bardzo dobrze dostrzegalną zmianę położenia górnej belki ramy, która wyraźnie schodzi w dół. Celem tego zabiegu jest oczywiście ułatwienie paniom wsiadanie i zsiadanie z roweru podczas noszenia np. sukienki.
Innego typy wyraźną różnicą jest mniejsza szerokość kierownicy, a także szersze siodełko. Zmiany te wynikają z różnic anatomicznych, a dzięki nim damskie rowery (sprawdź ofertę na dobrerowery.pl) są dla kobiet zwyczajnie wygodniejsze w prowadzeniu.

Różnice drobne i niedostrzegalne

Oprócz jednak tych najważniejszych i najlepiej widocznych różnic, rowery damski oraz męskie posiadają znacznie bardziej ukryte i niewidoczne dla oka zmiany pomiędzy sobą. Jakie konkretnie?
Przykładowo różnice tkwią w przełożeniach biegów pomiędzy tymi dwoma modelami rowerów. W rowerze damskim biegi są miękka i lżejsze, co powoduje, że nie trzeba wkładać aż tak wiele siły w jazdę. Dodatkowo rowery damskie są często nawet o kilka kilogramów lżejsze, aby jazda na nich była wygodniejsza i sprawniejsza.

You May Also Like..

koła rowerowe

Jakie koła rowerowe wybrać i czym się przy tym kierować?

Koła rowerowe stanowią jedną z najważniejszych, o ile nie najważniejszą część każdego roweru. Istnieje wiele rodzajów kół rowerowych o przeróżnych rozmiarach czy wykonanych […]

Opony 28 cali w rowerach trekkingowych

Rowery trekkingowe i crossowe są stworzone pod rozmiar 28 cali. Zdecydowana większość użytkowników potrzebuje uniwersalnego roweru, który równie dobrze się […]

Mechaniczne czy hydrauliczne tarcze hamulcowe rowerowe?

Większość rowerów użytkowanych w trudnych terenach posiada hamulce tarczowe. Wynika to z ich dużej trwałości, odporności na wodę, błoto i […]