Jakie są najważniejsze elementy w rowerze szosowym?

admin Rowery

Porządny rower szosowy (sprawdź najlepsze modele) może służyć nawet przez kilkanaście sezonów, dlatego też warto postawić na porządny model od renomowanego producenta, który nie zawiedzie w najmniej spodziewanym momencie. Aby wybrać wysokiej klasy sprzęt należy wziąć pod uwagę wiele różnych parametrów.

O czym należy pamiętać?

Mało początkujących rowerzystów zdaje sobie sprawę z tego, że jednym z najważniejszych parametrów rowerów szosowych jest ich waga. Jak łatwo się domyślić im lżejszy rower tym lepiej. Profesjonalne rowery szosowe zaprojektowane zostały przede wszystkim do tego, aby można było rozwijać największe prędkości, dlatego też stawia się właśnie na modele z jak najmniejszą wagą. Każdy dobry rower szosowy powinien posiadać również wysokiej jakości hamulce tarczowe. Podczas jazdy pamiętać należy nie tylko o swoim komforcie, ale również o własnym bezpieczeństwie.

Z jakiego materiału rama?

Tradycyjne rowery szosowe najczęściej posiadają aluminiową ramę. Jest to najlepszy wybór dla amatorów i osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z szosówkami. Rama może być wykonana także ze stali. Materiał ten co prawda jest bardzo wytrzymały, ale niestety sporo waży. Dla wymagających osób najlepszym wyborem mogą okazać się karbonowe ramy. Karbon zapewnia nie tylko niską wagę, ale również satysfakcjonującą wytrzymałość. Niestety podczas kolizji rama może ulec odkształceniu, dlatego też należy na nią uważać.

You May Also Like..

Spodnie rowerowe

Jak się ubrać na rower?

Każdy rowerzysta doskonale wie, jak ważne jest wybranie odpowiedniego wyposażenia rowerowego w postaci np. oświetlenia czy też kasku. Jak się […]

Kupno roweru damskiego miejskiego

Prowadzenie zdrowego trybu życia i bycie fit stało się w ostatnim czasie niezwykle popularne. Badania również wskazują, że w Polsce […]