Co mieć przy sobie podczas wycieczki rowerowej?

śruby do rowerów

admin Części rowerowe

Sezon rowerowy trwa w najlepsze. Jednak rower to nie tylko miło spędzony czas i odrobina ruchu. Jak każda tego typu maszyna – może się w każdej chwili zepsuć. Nie sposób wymienić wszystkie części w których potrzebne są śruby rowerowe. Warto jednak dobrze znać swój sprzęt i wiedzieć, co jest potrzebne w przypadku nagłej awarii, drobnych usterek i poluzowanej części. W plecaku warto mieć zamienniki na ewentualną wymianę.

Co warto mieć przy sobie podczas wycieczki rowerowej?

Podczas kilkugodzinnej wycieczki rowerowej warto przygotować się na każdą ewentualność – nawet na awarię roweru. Przed wyjazdem należy sprawdzić jakie śruby rowerowe będą potrzebne i wziąć ze sobą kilka sztuk zamiennych. Niekiedy usterkę da się naprawić własnoręcznie – wystarczą do tego odpowiednie narzędzia. Co jeszcze warto mieć ze sobą podczas wycieczki?

  • klucze
  • klucze imbusowe
  • zestaw do naprawiania dętki
  • śrubokręt
  • śruby do roweru

Gdzie przechowywać wszystkie potrzebne do naprawy rzeczy?

Wszystkie przedmioty potrzebne do prawy najlepiej przechowywać w jednym miejscu. Musi być ono łatwo dostępne dla każdego uczestnika wycieczki. Niektóre rowery wyposażone są w specjalne miejsca do przechowywania narzędzi do naprawy. Można jednak wykorzystać do tego celu kieszeń w plecaku albo kupić małą kosmetyczkę i wszystko włożyć do środka. Ważne jest to by nawet małe śruby do rowerów i inne przedmioty, nie mogły się zgubić.

 

You May Also Like..