Opony rowerowe 29 cali do MTB

opony 29 cali

admin Części rowerowe

Opony 29 cali to popularny typ ogumienia do jednośladów, które sprawdzają się przede wszystkim w MTB. Jednakże opony rowerowe 29 istnieją również w wersjach miejskich oraz trekkingowych — tam ich spory wymiar oraz specyficzna charakterystyka umożliwiają utrzymanie odpowiedniego komfortu. Równocześnie jest to dość trwałe i wytrzymałe ogumienie — co ma znaczenie w przypadku dużej i małej turystyki rowerowej, zaś w dżungli miejskiej sprzyja zdecydowanie odporności na problemy terenowe i krótszym wymianom. Takie cechy sprawdzają się najlepiej właśnie w MTB, gdzie solidnie wykonane ogumienie decyduje nierzadko o komforcie, ale również sprawności i przyczepności. 

Jak dobierać opony do MTB? 

Przede wszystkim powinniśmy kierować się technicznymi wartościami koła i dobierać opony do wymiarów ramy roweru. W MTB nie ma większych problemów z używanie opon 29 – rama ma tak sporą tolerancję, iż bez przeszkód taki rozmiar przyjmie. Problem może wystąpić w rowerach miejskich gdzie dobranie osprzętu oraz kół jest ścisłe — przykładowo może pojawić się konieczność dokonania wymiany błotników na szersze i zamocowane znacznie wyżej. Dlatego musimy się kierować głównie technicznym opisem kół oraz ramy. 

Drugie kryterium stanowią nasze potrzeby i dobrana do nich szerokość opon 29. W MTB rozpiętość potrzeb jest naprawdę spora — zaczynając od szybkich przejazdów na wąskich oponach mających szerokość 2,1 cala po bardzo wymagające wyścigi enduro, gdzie standard stanowi wymiar 29 × 2,25 cala. Koniecznie należy również dopasować bieżnik. Ten agresywny, mający głębokie wyżłobienie będzie idealny na wymagający i luźny teren. Ten stawiający mniejszy opór i gładszy sprawdzi się idealnie na twardej nawierzchni, przy czym wymiar opony rowerowej zwiększa tutaj odczucie komfortu. 
Sprawdź ofertę na opony w rozmiarze 29 cali: http://dobrerowery.pl/opony-rowerowe/590,29-cali.

You May Also Like..