Rower z tylnym amortyzatorem – dla kogo, dlaczego i jakie modele wybrać?

rower z tylnym amortyzatorem

admin Rowery

Rower z tylnym amortyzatorem to jeden z najwygodniejszych i najbezpieczniejszych rodzajów rowerów, dostępny na rynku. Przeznaczony jest dla osób, które cenią sobie wygodę i komfort podczas jazdy, niezależnie od terenu. W tym artykule dowiesz się, dla kogo jest przeznaczony rower z tylnym amortyzatorem, dlaczego warto zainwestować w ten rodzaj roweru oraz jakie modele wybrać.

Dla kogo jest przeznaczony rower z tylnym amortyzatorem?

Rower z tylnym amortyzatorem jest idealny dla osób, które często jeżdżą po nierównych i wymagających nawierzchniach. Dzięki amortyzatorowi, rower pochłania wstrząsy, co przekłada się na większy komfort jazdy. Jest to szczególnie ważne dla osób z problemami kręgosłupa czy stawów, które często odczuwają dyskomfort podczas jazdy na zwykłym rowerze. Rower z tylnym amortyzatorem jest również polecany dla osób, które preferują jazdę w trudnych warunkach, np. po lesie czy górach.

Dlaczego warto zainwestować w rower z tylnym amortyzatorem?

Inwestycja w rower z tylnym amortyzatorem przekłada się na większy komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy. Dzięki amortyzatorowi, rower pochłania wstrząsy, co przekłada się na mniejsze obciążenie kręgosłupa i stawów. Ponadto, rower z tylnym amortyzatorem jest bezpieczniejszy, ponieważ zapewnia lepszą przyczepność do podłoża. To szczególnie ważne w trudnych warunkach, np. podczas jazdy po mokrej nawierzchni. Rower z tylnym amortyzatorem jest również bardziej wytrzymały niż zwykły rower, dzięki czemu można cieszyć się nim przez dłuższy czas.

Na rynku dostępnych jest wiele modeli rowerów z tylnym amortyzatorem, różniących się między sobą parametrami technicznymi oraz ceną. Wybierając model roweru, warto zwrócić uwagę na:

 • rodzaj amortyzatora – najlepsze efekty daje amortyzator powietrzny, ale jest też droższy niż amortyzator sprężynowy;
 • rodzaj hamulców – rowery z tylnym amortyzatorem wyposażone w hamulce tarczowe są bardziej bezpieczne i skuteczniejsze niż zwykłe hamulce V-brake;
 • rozmiar kół – większe koła lepiej radzą sobie na nierównym terenie, ale mniejsze koła zapewniają lepszą manewrowość; materiał ramy – lepsze efekty amortyzacji zapewniają ramy z aluminium lub karbonu, ale są też droższe niż ramy ze stali.Przykładowymi modelami rowerów z tylnym amortyzatorem są:
  1. Giant Trance 3 – rower górski, wyposażony w amortyzator powietrzny, hamulce tarczowe oraz koła 27,5 cala.
  2. Trek Fuel EX 5 – rower górski, wyposażony w amortyzator powietrzny, hamulce tarczowe oraz koła 29 cali.
  3. Scott Genius 960 – rower górski, wyposażony w amortyzator sprężynowy, hamulce tarczowe oraz koła 29 cali.
  4. Cube Stereo 140 HPC Race – rower enduro, wyposażony w amortyzator powietrzny, hamulce tarczowe oraz koła 29 cali.

Więcej o tym na jaki rower z tylnym amortyzatorem warto się zdecydować na https://www.dobrerowery.pl/blog/full-vs-sztywniak-jaki-rower-gorski-wybrac

Rower z tylnym amortyzatorem to idealna opcja dla osób, które cenią sobie wygodę i bezpieczeństwo podczas jazdy, niezależnie od terenu. Dzięki temu rodzajowi roweru, jazda staje się bardziej komfortowa, a obciążenie kręgosłupa i stawów jest mniejsze. Wybierając rower z tylnym amortyzatorem, warto zwrócić uwagę na rodzaj amortyzatora, hamulców, rozmiar kół oraz materiał ramy. Na rynku dostępne są różne modele rowerów z tylnym amortyzatorem, odpowiednie dla różnych potrzeb i budżetów.

You May Also Like..