Podpórka do roweru – opis i zastosowanie

podpórki do roweru

admin Części rowerowe

Na rynku kupić można sprawdzone podpórki do roweru. Dostępne są w praktycznie każdym sklepie kolarskim. Warto wiedzieć, jaka podpórka do roweru będzie najlepszym wyborem.

Podpórki do roweru – jaka jest najlepsza?

Wielu rowerzystów nie wyobraża sobie jazdy bez stopki, gdyż ułatwia ona postawienie roweru, zwłaszcza kiedy jedzie się z ciężkimi rzeczami. W wielu sklepach rowerowych dostępne są dobrej jakości podpórki do roweru. Można je często zakupić w relatywnie niskiej cenie. Podpórki do roweru zapewniają przede wszystkim wygodę. Dlatego warto rozważyć taki zakup. Nie każdy jednak wie, jaką stopkę rowerową najlepiej wybrać. Obecnie w sklepach można znaleźć parę ich typów. Różnią się od siebie przede wszystkim sposobem mocowania. Warto dobrać dodatki, które pasują stylistycznie do reszty roweru. Muszą też do niego pasować. Lepiej nie kupować najtańszych podpórek do roweru, gdyż przeważnie są zrobione z podatnych na uszkodzenia materiałów.

podpórki do roweru

Stopka mocowana z tyłu

Bardzo popularna jest podpórka mocowana z tyłu. Obecnie jest to najpopularniejszy typ rowerowej podpórki. Stopka mocowana z tyłu pasuje do praktycznie każdego typu roweru, dlatego jest uniwersalna. Należy ją zamontować do tylnego trójkąta ramy. Okazuje się, że można ją zamocować tylko do dolnej rurki. Można też postawić na dłuższe, nieco bardzo stabilne podpórki, które pasują do dwóch rurek ramy. W przypadku, kiedy hamulce tarczowe są w rowerze, lepszym wyborem powinna być stopka z klasycznym mocowaniem. Można ją zakupić w praktycznie każdym sklepie kolarskim. Najlepiej zakupić ją od renomowanego producenta, gdyż jakość zawsze jest najistotniejsza. W przypadku podpórki rowerowej bardzo istotna jest jej regulacja. W obecnych czasach produkowane są uniwersalne podpórki do roweru, które powinna pasować do praktycznie każdego jednośladu.

You May Also Like..