Dlaczego warto kupić buty MTB?

buty rowerowe mtb

admin Akcesoria do roweru

Odpowiednio dobrane wyposażenie może okazać się bardzo pomocne w przypadku jazdy rowerem, szczególnie jeśli jest to jazda wyczynowa. Poruszanie się rowerem górskim bardzo często wiąże się z koniecznością posiadania rękawiczek rowerowych, które chronią dłonie podczas upadku oraz zapewniają pewny uchwyt kierownicy.

Bardzo ważnym elementem wyposażenia są również odpowiednio dobrane buty. Zapewniają one stabilność oraz dobrą przyczepność stóp do pedałów, co jest szczególnie istotne w przypadku jazdy w bardzo trudnych warunkach. Czym charakteryzują się buty rowerowe MTB oraz dlaczego warto w nie zainwestować? W tym artykule poznasz odpowiedzi na wszystkie postawione wyżej pytania.

Dlaczego podczas jazdy rowerem należy posiadać odpowiednie wyposażenie?

Jazda rowerem górskim jest nieco bardziej wymagająca niż jazda rowerem crossowym lub trekkingowym, który przeznaczony jest do jazdy rekreacyjnej, najczęściej po płaskiej, twardej nawierzchni. Rowery górskie przeznaczone są głównie do jazdy po piachu, błocie, kamieniach oraz innych, trudnych typach nawierzchni. Jazda w takich warunkach jest bardzo trudna i ciężko jest zapanować nad rowerem nie posiadając odpowiedniego wyposażenia. Szybka jazda rowerem górskim po kamieniach może sprawiać, że stopy będą uciekać nam z pedałów. Aby rozwiązać ten problem, warto sięgnąć po rowerowe buty MTB, które zapewniają doskonałą przyczepność oraz kontrolę ze względu na zastosowany bieżnik (sprawdź tutaj).

buty rowerowe mtb

Charakterystyka butów rowerowych

Decydując się na zakup butów rowerowych należy zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych kwestii. Istotna jest przede wszystkim trwałość oraz solidność wykonania. Buty rowerowe powinny być wykonane z materiału, który dobrze przepuszcza powietrze, aby stopa nie pociła się podczas intensywnego wysiłku. Ponadto buty rowerowe powinny dobrze przylegać do stopy, tak aby zapewnić pełną kontrolę oraz stabilność. Buty rowerowe nie powinny być również zbyt wysokie, po to aby nie obcierały stóp podczas jazdy rowerem. Bardzo ważny jest również rodzaj zapięcia.

You May Also Like..

sklep rowerowy kraków

Sklep Rowerowy Kraków: Profesjonalne Usługi Dla Miłośników Dwóch Kółek

Wybór odpowiedniego sklepu rowerowego w Krakowie może być kluczowy dla jakości Twojej jazdy oraz trwałości roweru. W zatłoczonym rynku warto […]