Rodzaje rowerów crossowych

rower crossowy damski

admin Rowery

Dobrze dobrany rower crossowy męski zapewnia maksymalną wygodę. Jest to uniwersalny rower, który sprawdzi się świetnie nie tylko w warunkach miejskich, ale również terenowych. Takie rowery można znaleźć zarówno w wersji damskiej, jak i męskiej.

Zakup roweru crossowego

Rower crossowy będzie dla ciebie idealny, jeśli jeździsz wszędzie. Chodzi tu przede wszystkim o osoby, które jeżdżą poza miastem oraz po miejskim asfalcie. Nawet w trudniejszym terenie jazda może być przyjemna, jeśli będziemy mieli sprawne amortyzatory. Rowery crossowe mają zazwyczaj węższe opony, większe koła oraz wygodne siedzenie. Skuteczne hamowanie jest też ważną zaletą rowerów tego typu. Jest to bardzo ważne na przejazdach z sygnalizacją świetlną. Jazda odbywa się w wygodnej i wyprostowanej pozycji, ponieważ rowery crossowe mają kierownicę powyżej siodełka. Dla osób początkujących ten rodzaj jednośladu jest idealną propozycją. Warto podkreślić, że taki rower łączy w sobie zalety roweru miejskiego, górskiego oraz szosowego. Mając do dyspozycji 2000 zł można kupić dobrej jakości rower crossowy. Jeśli chodzi o zakup roweru to kwota 2000 zł może nie wydawać się zawrotna.

rower crossowy damski

Wysokość ramy

Możliwość zablokowania amortyzatora za pomocą manetki umieszczonej na kierownicy jest tym, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze roweru crossowego. Na wyprzedaże roczników warto poświęcić chwilę, jeśli szukasz roweru crossowego do 2000 zł. Nawet o 20% niższe mogą być ceny modeli z poprzednich lat. Nie trzeba się jednak martwić o ich wyposażenie, ponieważ jest całkiem przyzwoite. Wśród cech charakterystycznych tego typu rowerów można wymienić kierownicę z regulowanym mostkiem, duże koła oraz aerodynamiczną ramę. Rowery crossowe występują w różnych rozmiarach. Wybór jest ogromny, dlatego nawet najbardziej wymagający klienci powinni być zadowoleni. Rower crossowy damski ma przeważnie niżej opuszczoną górną ramę (https://www.dobrerowery.pl/rowery-crossowe).

You May Also Like..