Jedź gdzie koła poniosą

rower turystyczny

admin Rowery

Turystyka rowerowa staje się coraz popularniejsza. Rower znacząco zmniejsza czas potrzebny na dotarcie do celu. Dodatkowo rosnąca popularność i dostępność rowerów elektrycznych sprzyja zwiedzaniu i eksploracji nowych terenów.

Jedź gdzie koła poniosą 

W każdym z nas drzemie dusza podróżnika. Jedni wolą wyprawy na drugi koniec świata, inni lokalnie po okolicy. Nieważne, jakim typem jesteś. Idealnym towarzyszem okaże się rower turystyczny.

Pozwoli on dotrzeć tam, gdzie wjechanie autem jest zabronione, a trekking pochłonie zbyt dużo czasu. Co więcej, komfort zapakowania bagażu na rower jest znaczący podczas planowania kilkudniowej wyprawy.

Rower turystyczny -cechy szczególne 

Większość przeznaczonych do turystki rowerów posiada zbiór charakterystycznych cech:

  • bagażnik -ułatwia zabranie ze sobą bagażu, dodatkowo umożliwia stabilny montaż sakw; 
  • błotniki -niezastąpione podczas nagłego załamania pogody oraz pokonywania napotkanych w terenie kałuż i błota; 
  • oświetlenie -wpływa na bezpieczeństwo, jednocześnie, nawet gdy zaskoczy nas zmrok, jesteśmy w stanie dojechać do wyznaczonego celu; 
  • stopka -pozwala stabilnie ustawić rower na czas postoju, załadunku lub wyładunku sakw 

Najpopularniejszy rozmiar kół to 28″, wyposażone w opony typu semi-slick. Zapewniają niskie opory toczenia i wystarczającą przyczepność w ternie. Ponadto komfortowa pozycja i spory zakres regulacji wysokości oraz kąta kierownicy, minimalizuje zmęczenie nawet podczas wielogodzinnych podróży.

Bikepacking -zwiedzaj na lekko 

Szczególną kategorię wśród rowerów turystycznych pełnią gravele. Przypominające na pierwszy rzut oka rowery szosowe, zmodyfikowane, aby sprostać trudom jazdy w terenie. Zyskują coraz większą popularność, zwłaszcza wśród fanów bikepackingu.

Jest to odmiana turystyki, której głównym założeniem jest podróżowanie szybko i na lekko. Najczęściej wykorzystywane są w tym celu różnego rodzaju sakwy zamontowane bezpośrednio na rowerze. Lekki ekwipunek ma być wystarczający, na kilka dni podróży, a jednocześnie nie ciążyć podczas zdobywania nieodkrytych, dzikich miejsc.

You May Also Like..