Rower trekkingowy – czym on jest i do jakich celów jest przeznaczony?

rower trekkingowy elektryczny

admin Rowery

Przed zakupem roweru dla siebie powinniśmy zwrócić uwagę na parę istotnych szczegółów, przemyśleć dokładnie jakiego roweru, do jakich celów potrzebujemy. Czy nasze trasy charakteryzują się tym, że są to powierzchnie leśne, czy może uliczne, chodnikowe, górskie, czy inne. Rower trekkingowy, to rower turystyczny z kołami 26” lub 28” przeznaczony do jeżdżenia po drogach utwardzonych w ramach długich wycieczek ze względu na wygodę użytkowania i możliwość przymocowania do niego sakw czy toreb.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie roweru trekkingowego?

Jeśli wiemy, że nasze trasy, to w większości drogi pokryte naturalną nawierzchnią, asfaltem, czy są to drogi rowerowe, to z czystym sumieniem możemy postawić na kupno roweru trekkingowego. Na rynku istnieje wiele ofert różniących się od siebie wieloma aspektami i trudno jest zdecydować się na jeden model ze względu na to, jest ich tak dużo. Aby ułatwić sobie ten proces musimy najpierw wypunktować parę warunków. Zacznijmy od budżetu jaki jesteśmy w stanie przeznaczyć na kupno roweru trekkingowego. To już zawęzi nam pole manewru i będziemy wybierali z mniejszej puli dostępnej na rynku. Kolejnym najważniejszym aspektem w przypadku wyboru roweru jest rozmiar ramy i kół.

rower trekkingowy
https://www.greenbike.pl/rowery-trekkingowe-c-62_64.html

Dobór ramy i kół w rowerze trekkingowym

Zacznijmy od ramy – nie zawsze dobór wzrostu do wartości podanych w tabeli przez producenta musi się zgadzać. Osoby o jednakowym wzroście mogą mieć różnej długości nogi. Aby poprawnie dobrać ramę rowerową dla siebie, powinniśmy zmierzyć długość nogi od poziomu krocza do śródstopia, następnie wynik pomnożyć razy 0,63. Aby uzyskać wynik w calach, podzielmy to jeszcze przez 2,54 i w taki sposób uzyskaliśmy rozmiar ramy, która powinna być dla nas idealna. Koła, natomiast, mają najczęściej rozmiary 26”, 28” i 29”. 26” mają lepszą zwrotność, łatwiej wykonywać na nich energiczne i dynamiczne ruchy i ważą nieco mniej niż te większe, na których łatwiej pokonuje się przeszkody ze względu na mocniejszy docisk do powierzchni i lepszą przyczepność. Dodatkowo, na większych kołach łatwiej nam się rozpędzić do większych prędkości.

You May Also Like..