Jaki powinien być godny polecenia rower dla starszego dziecka?

admin Rowery

W szerokiej ofercie sprzedaży dostępne są różnorodne rowery dziecięce. Rodzice dość często mają wątpliwości dotyczące tego, jak wybrać rower dziecięcy, który będzie odpowiedni dla ich pociechy. Nie powinni oni zapominać o tym, że godny polecenia produkt musi cechować się odpowiednią wielkością oraz powinien być wykonany z wysokiej jakości surowców. 

Na co należy zatem zwracać uwagę podczas wyboru roweru dla dziecka?

Jak wspomniano powyżej, podczas wyboru i zakupu roweru dla dziecka należy zwracać szczególną uwagę na jego wielkość oraz jakość wykonania. Produkt ten powinien być trwały, a jego poszczególne elementy muszą być odpowiednio spasowane. Nie bez znaczenia jest również ciężar roweru. Wysokogatunkowe rowery są lekkie, a jazda na nich nie wymaga od dziecka dużego nakładu siły. 

Jaka powinna być wielkość roweru dla dziecka?

Rower powinien być zawsze odpowiednio dobrany pod względem wielkości. Niewielkie rowery biegowe to doskonała propozycja dla najmłodszych użytkowników. W przypadku nieco starszych dzieci warto decydować się na zakup roweru z układem napędowym, który pozbawiony jest przerzutek. Uczniowie szkół podstawowych mogą z kolei korzystać z rowerów o kołach 24” lub 26”, które wyposażone są w „dorosły” układ napędowy. Tego rodzaju produkty są odpowiednie dla dzieci, których wzrost mieści się w przedziale od 120 do 150 cm. 

Jakie rowery dziecięce warto wybrać?

W szerokiej ofercie sprzedaży stacjonarnej i internetowej dostępne są rowery miejskie, górskie, szosowe oraz crossowe. Rowery te różnią się przeznaczeniem, rodzajem konstrukcji oraz ceną. Produkty specjalistyczne są z reguły dość drogie, podczas gdy rowery miejsce cechuje bardziej przystępna cena. Typ roweru powinien być wybierany w zależności od preferencji dziecka. Rowery miejskie mogą być wykorzystywane podczas drogi do szkoły, zaś rowery górskie sprawdzą się podczas weekendowych wypadów w teren.              

Na jakie inne elementy roweru warto zwrócić uwagę podczas jego wyboru?

Podczas wyboru i zakupu roweru należy zwracać szczególną uwagę na surowcowe zastosowane podczas jego produkcji. Rodzaj materiałów przekłada się bowiem na trwałość roweru oraz jego ciężar. Poza tym, godny polecenia produkt dla dziecka musi być wyposażony w hamulce, które gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa. Rowery dla starszych dzieci mogą posiadać przerzutki, które poprawiają komfort podróży. Ich obsługa może jednak na początku stwarzać pewne problemy i odciągać uwagę dziecka od drogi. Rowery z przerzutkami powinny być zatem użytkowane przez dzieci, dla których jazda na jednośladzie nie stwarza większych trudności. Wśród dodatkowych elementów wyposażenia, na które warto zwrócić uwagę wymienić można nóżki, które służą do podpierania roweru oraz błotniki. Poza tym, na dziecięcych rowerach można wieszać funkcjonalne koszyki, uchwyty na bidony oraz bagażniki, na których można z powodzeniem przewozić niewielkie bagaże, w tym choćby tornistry. Rowery dla dzieci powinny być również wyposażone w lampy oraz odblaski, które poprawiają bezpieczeństwo użytkownika, a także dzwonki. Warto podkreślić, że na poziom bezpieczeństwa użytkownika jednośladu wpływa również dobrze dopasowany kask.

You May Also Like..

KROSS Level 2.0 29 2022

Na szlaku przygody: Rower górski męski jako klucz do odkrywania nowych możliwości

Gdy góry wzywają, a szlaki wydają się wznosić w niebo, mężczyźni na rowerach górskich są gotowi na każde wyzwanie. Rower […]