Jak wybrać odpowiedni rower szosowy?

700 U Topstone Crb 6

admin Rowery

Rowery szosowe są odpowiednikiem Formuły 1. Przewaga prędkości jest nie do pokonania. Jak zatem znaleźć odpowiedni rower szosowy?

Rowery szosowe

rower szosowyRowery szosowe zajmują czołową pozycję na rynku pod względem różnorodności. Nie zostały one stworzone do jazdy w terenie. Ich głównym zadaniem jest zapewnienie rowerzyście maksymalnej prędkości na drodze, autostradzie lub w mieście, której nie można osiągnąć na żadnym innym rowerze. Sprzyja temu zarówno niewielka masa samego pojazdu, jak i wiele cech konstrukcyjnych, na które zdecydowanie należy zwrócić uwagę przy wyborze konkretnego modelu roweru szosowego. Dobrym wyborem sklepu gdzie kupimy rower szosowy jest GreenBike, oferujący duży wybór i świetne ceny.

Przed wyborem roweru szosowego należy dokładnie zapoznać się z zaletami i wadami tego typu rowerów. Jego główne zalety to szybkość, niewielki ciężar, łatwość budowy i konserwacji. Rowery szosowe są również idealne do uprawiania sportu, fitnessu i turystyki. Wady obejmują wrażliwość na nawierzchnię, brak tylnego i przedniego zawieszenia oraz brak możliwości zamontowania bagażnika. Ogólnie rzecz biorąc, pojazd ten może dać swojemu właścicielowi maksimum napędu i łatwości w jeździe, znacznie poprawić stan zdrowia oraz dać możliwość zobaczenia wielu ciekawych i odległych miejsc.

Rama

Kluczową częścią każdego roweru jest rama. Tak wiele cech roweru (jazda, prowadzenie, komfort itp.) zależy od jego jakości. Rama stanowi nie tylko kluczowe ogniwo łączące wszystkie pozostałe elementy, ale także zapewnia, że rower wytrzyma maksymalne siły podczas jazdy. Do produkcji ram rowerów szosowych stosuje się kilka podstawowych materiałów — aluminium, węgiel i stal. Każdy z nich ma inne koszty. Dlatego ceny dwóch identycznych rowerów zbudowanych na różnych ramach mogą się bardzo różnić.

Jednym z najstarszych i najtańszych materiałów do produkcji ram rowerowych jest stal. Takie ramy zapewniają maksymalny komfort jazdy, ponieważ mają właściwość sprężynowania. Ale wada jest duża. Plastikowa, objazdowa konstrukcja nie przyczynia się do osiągnięcia podstawowych wartości w kolarstwie szosowym — prędkości maksymalnej, sterowności i przebiegu. Dodatkową wadą ramy jest jej duża masa, co sprawia, że większość producentów rowerów nie stosuje jej w swoich modelach.

You May Also Like..