Przerzutki rowerowe – podstawowe informacje

przerzutki rowerowe

admin Części rowerowe

Przerzutki rowerowe to elementy, które umożliwiają wygodną i bezpieczną jazdę na rowerze po zróżnicowanym terenie.

W jaki sposób należy prawidłowo zmieniać przerzutki?

Przerzutki są montowane w wielu typach rowerów, w tym zarówno w rowerach miejskich, jak i produktach przeznaczonych do jazdy w terenie. Niezależnie jednak od rodzaju roweru należy pamiętać o tym, że:
– w celu pokonania wysokich podjazdów należy wybierać niższe przełożenia przerzutek,
– podczas pokonywania stromych zjazdów należy korzystać z wyższych przełożeń przerzutek,
– zmiany przełożeń nie należy wykonywać podczas intensywnego pedałowania,
– zmianę przełożeń należy wykonywać stopniowo.

W jakie przerzutki mogą być wyposażone rowery?

W rowerach mogą być z powodzeniem montowane przerzutki zewnętrzne lub wewnętrzne. Przerzutka rowerowa zewnętrzna jest stosunkowo lekka, ma prostą konstrukcję, a w razie awarii zwykle nie jest konieczna wizyta w serwisie. Tego typu produkty są zwykle montowane w rowerach szosowych oraz górskich. Szeroką ofertę przerzutek rowerowych można znaleźć na stronie DobreRowery.pl.

Czym cechują się przerzutki wewnętrzne?

Tego typu przerzutki są cięższe niż przerzutki zewnętrzne, a ich budowa jest bardziej skomplikowana. Poza tym, w razie wystąpienia usterki wymagają one naprawy wykonywanej w serwisie. Są one jednak montowane w rowerach miejskich, ponieważ umożliwiają wygodną zmianę przełożeń nawet w czasie postoju. W tego typu rowerach może być również montowana osłona łańcuchowa, która chroni odzież rowerzysty przed zanieczyszczeniem. Zabezpiecza ona również łańcuch przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych oraz szybkim zużyciem.

przerzutki rowerowe

Na jakie inne elementy wyposażenia roweru warto zwrócić uwagę?

Na wygodę jazdy i bezpieczeństwo rowerzysty wpływ ma nie tylko rodzaj zastosowanych przerzutek, ale również typ użytych manetek. W rowerach turystycznych i miejskich zwykle stosowane są manetki obrotowe, podczas gdy tak zwane klamkomanetki są wykorzystywane w przypadku rowerów szosowych.

You May Also Like..