Jaki rower górski dobrać do poziomu zaawansowania?

rower górski

admin Rowery

Rowery górskie są zaprojektowane tak, aby mogły pokonywać przeszkody z dużą prędkością. Zazwyczaj posiadają amortyzowany widelec i wysoko ustawione siodełko. Rower MTB przez swoje koła i opony ułatwia omijanie przeszkód na drodze pojazdu.

Czym charakteryzuje się rower górski?

Rowery górskie charakteryzują się mocnymi hamulcami. Są dla osób, które nie boją się błota, śniegu i wody. Są w stanie wytrzymać częste ostre hamowanie bez awarii. Cechą szczególną rowerów górskich jest duża liczba biegów, które pozwalają na łatwe pokonywanie trudnych odcinków trasy.

Ponadto rowery górskie posiadają sztywną kierownicę, co ułatwia utrzymanie równowagi na nierównym terenie. Istnieje również szeroka gama modeli przeznaczonych do różnych rodzajów terenu: na miejskie ścieżki i na leśne szlaki stosuje się modele o wydajnej konfiguracji. Rowery te charakteryzują się łatwością manewrowania i dobrą amortyzacją, która pozwala na komfortowe pokonywanie przeszkód. Sprzęt MTB ma kilka różnych rozmiarów ramy: mały (dla dzieci), średni (dla nastolatków) i duży (dla dorosłych).

Wybierz rowery mtb w zależności od swojego doświadczenia

rower górski
Doskonałej jakości rowery górskie znajdziesz w sklepie GreenBike.

Jeśli jeździsz szybko i masz doświadczenie w kolarstwie górskim, wybierz rowery MTB z pełnym zawieszeniem „full”. Będziesz mógł poruszać się po trudnym terenie z dużo większą stabilnością, nawet przy dużych prędkościach. Softtaile są zoptymalizowane pod kątem jazdy terenowej i ułatwiają poruszanie się po niektórych terenach – zwłaszcza, gdy wybierzesz rower z kołami 29 cali. Dla początkujących lub tych, którzy chcą zachować prostotę jazdy i trzymać się szlaku, hardtail jest odpowiedni do większości zastosowań z kołami o rozmiarze zaledwie 26 cali.

Wybierz jeden z rowerów górskich i znajdź ten, który jest właśnie dla Ciebie. Zwinne rowery przełajowe zaprojektowane z myślą o prostych przejażdżkach po lesie lub agresywne rowery terenowe stworzone do jazdy w ekstremalnym terenie.

You May Also Like..