Zakup ręcznej pompki rowerowej

admin Akcesoria do roweru

W połowie marca ludzie przeważnie wyciągają rower z piwnicy. Trzeba jednak maszynę przygotować jeszcze do nowego sezonu. Spuszczone powietrze jest zazwyczaj pierwszą usterką, którą można zauważyć po sezonie zimowym. Wyjaśniamy jak wybrać pompkę do roweru miejskiego.

Zakup pompki rowerowej

Osoby, które jeżdżą głównie po podłożu asfaltowym powinny pamiętać, że koło musi być trochę twardsze niż w przypadku ścieżek leśnych. W lesie opony mogą być miękkie, ponieważ zapewnią to zdecydowanie lepszą amortyzację. Wiele osób jednak nie wie jak wybrać pompkę do roweru oraz jakie są rodzaje pompek. Można przede wszystkim wyróżnić pompki ręczne oraz pompki duże podłogowe. Pompki podłogowe zajmują jednak sporo miejsca i raczej nie nadają się do tego, żeby gdzieś je ze sobą zabrać. Dlatego najlepiej wyposażyć się w dwa rodzaje pompek, czyli pompka ręczna na wyjazdy oraz pompka podłogowa do stosowania w gospodarstwie domowym. Z reguły nie warto płacić więcej za pompkę wykonaną z lepszych materiałów, ponieważ są one przeznaczone głównie dla kolarzy szosowych. Prawda jest taka, że rowerzysta rekreacyjny nie będzie w stanie wykorzystać nawet połowy potencjału takiej pompki. 

Rodzaje pompek

W nowych rowerach występują zazwyczaj wentyle presta. Jest to system francuski stworzony przez znaną firmę Zefal. Warto zwrócić uwagę na fakt, że dętki z wentylem presta były kilka lat temu wykorzystywane w trekkingach oraz rowerach szosowych. Należy też dodać, że w systemach bezdętkowych również wykorzystywany jest ten rodzaj wentylu. Bez wątpienia jeśli chodzi o rowery wyczynowe to presta nie ma sobie równych. Wybór pompki zależy też w dużej mierze od roweru. Pompka rowerowa z maksymalnym ciśnieniem do 5 barów i precyzyjnym manometrem przyda się do roweru MTB. Należy pamiętać, żeby kupować pompki jedynie w sprawdzonych i renomowanych sklepach rowerowych, które od wielu lat działają na rynku i cieszą się dobrą opinią. Należy pamiętać, że przeważnie pompuje się i tak do 2 barów. Do rowerów trekkingowych oraz miejskich wystarczające będzie 5 – 6 barów. Sytuacja wygląda inaczej w przypadku roweru szosowego. Do niego trzeba zakupić solidną i wytrzymałą pompkę, której ciśnienie maksymalne wynosi do 12 barów. 

Jaką pompkę wybrać?

Wynikiem do 28 barów mogą się pochwalić pompki do amortyzatorów, które są najbardziej wydajne. Warto mieć zakupione dwie pompki – ręczną oraz podłogową. Pompka podłogowa jest bardzo prosta w użyciu i nie wymaga praktycznie żadnego wysiłku. Wystarczy tylko kilka ruchów i opona jest już napompowana. Należy jednak pamiętać, że do plecaka lub bagażnika takiej pompki nie zmieścimy. Dlatego najlepiej wyposażyć się także w pompkę ręczną, która będzie wykorzystywana jedynie podczas wyjazdów. Wybór jest naprawdę bardzo duży, dlatego każdy bez większych problemów powinien znaleźć model, który spełni jego wymagania. Pompka podłogowa jest określana także jako stacjonarna. Ręczne pompki są jednak bardziej uniwersalne i są też niezbędne, jeżeli wyjeżdżamy daleko od domu. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup pompki ręcznej z elastycznym wężykiem. Oprócz pompki warto ze sobą wozić zapasową dętkę na wypadek uszkodzenia.

You May Also Like..