Jaka pompka do amortyzatora roweru górskiego jest najlepsza?

pompka do roweru z manometrem

admin Akcesoria do roweru

Prawidłowo zestrojone zawieszenie jest kluczem do zapewnienia, że Twój rower osiągnie swój pełny potencjał. Najważniejszą rzeczą jest prawidłowe ustawienie zwisu (ugięcia widelca). W przypadku większości nowoczesnych amortyzatorów do rowerów górskich, regulacja ugięcia oznacza zmianę ciśnienia w cylindrze powietrznym – a to wymaga zastosowania pompy wysokociśnieniowej.

Jak prawidłowo napompować opony rowerowe?

W przeciwieństwie do zwykłych pompek przeznaczonych do pompowania opon, większość pompek wysokociśnieniowych pozwala na zwiększenie ciśnienia do 2 paskali bez sprawiania użytkownikowi większych kłopotów i bez ryzyka uszkodzenia zaworów samej pompki.

Pompki wysokociśnieniowe są zazwyczaj prezentem przy zakupie roweru górskiego z pełną amortyzacją lub części amortyzujących, ale od niedawna producenci przestali dołączać pompki wysokociśnieniowe jako część pakietu. Postanowiliśmy więc zrobić przegląd konstrukcji i dowiedzieć się, która pompka do amortyzatora będzie lepsza.

pompka do amortyzatora

Z czego składa się pompka do amortyzatora?

Manometr jest jedną z najważniejszych części pompy. To on powie ci, jaka presja jest potrzebna, i da rodzaj punktu wyjścia do dalszej regulacji. Do początkowej regulacji amortyzatorów niezwykle ważne jest zmierzenie ugięcia, czyli zapadania się widelca, gdy rowerzysta siedzi na rowerze. Ale jeśli dowiesz się i zapamiętasz, które ciśnienie jest optymalne, następnym razem ustawienie będzie znacznie łatwiejsze.

Jednocześnie manometry o małych rozmiarach znacznie tracą, ponieważ trudniej jest z nich odczytać dane, a ze względu na małe strzałki wskaźników i podziałki skali można popełnić błąd i ustawić niewłaściwe ciśnienie. Rowerzyści mają bardzo różne opinie na temat odczytywania wskazań przyrządów, dlatego lepiej korzystać z urządzeń cyfrowych – znacznie zwiększają one dokładność.

You May Also Like..