Klocki hamulcowe rowerowe – czyli bez czego nie może obejść się rower

Klocki hamulcowe rowerowe

admin Części rowerowe

Klocki hamulcowe to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia roweru, mający bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy – powinny być odpowiednio serwisowane i regularnie wymieniane.

Klocki hamulcowe rowerowe – najpopularniejsze typy klocków

Układ hamulcowy pełni ważną rolę w funkcjonowaniu całego roweru. To właśnie dzięki hamulcom możliwe jest bezpieczne użytkowanie jednośladu. Klocki hamulcowe stanowią nieodzowną część układu hamulcowego – brak klocków uniemożliwia płynne zatrzymanie roweru. Na tej stronie można znaleźć szeroką ofertę takich klocków.

Do podstawowych rodzajów klocków hamulcowych rowerowych zaliczamy:

– Klocki hamulcowe żywiczne, inaczej nazywane też organicznymi – to klocki najlepsze dla osób poruszających się na krótkich trasach, niewymagających częstego hamowania

– Klocki metaliczne – to klocki, w których okładzina wykonana jest z metalu. Klocki te gwarantują dużą moc hamowania

– Klocki hamulcowe półmetaliczne – to jeden z najpopularniejszych typów klocków, wybierany przez osoby, którym zależy na połączeniu skuteczności i trwałości

– Klocki hamulcowe ceramiczne – klocki te charakteryzują się tym, że są niemal tak twarde jak klocki metaliczne. Klocki ceramiczne są jednak zdecydowanie cichsze niż ich metaliczne odpowiedniki.

Klocki hamulcowe rowerowe

Jak wybrać odpowiednie klocki hamulcowe?

Przy wyborze klocków hamulcowych rowerowych należy wziąć pod uwagę przeznaczenie roweru. Na długich, wymagających trasach najlepiej sprawdzą się twarde klocki metaliczne. Do jazdy na krótkich dystansach najlepsze okażą się z kolei miękkie klocki żywiczne.

You May Also Like..