Kupujemy sakwy rowerowe

Sakwy rowerowe

admin Akcesoria do roweru

Nie da się ukryć, że rower to fantastyczny pojazd, który daje możliwość wygodnego i szybkiego przemieszczania się po mieście. Niestety jego dużym problemem jest to, że nie jest on wyposażony w żadną przestrzeń bagażową, co sprawia, że nawet zwykłe niewielkie zakupu bywają problemem. Na szczęście istnieje możliwość dokupienia do roweru sakw rowerowych.

Czym są sakwy rowerowe?

Zanim jednak przejdzie się do szczegółów wybierania takiego rowerowego dodatku, najpierw trzeba dokładnie dowiedzieć się, czym on jest. Sakwy to nic innego, jak tylko materiałowe torby, które są szczelnie zamykane i wykonane z materiału, który nie powinien przepuszczać wilgoci (przykładowe modele są tutaj). Dzięki temu przewożone na rowerze rzeczy będą całkowicie bezpieczne. Sakwy najczęściej montuje się po bokach roweru, przykładowo przy tylnym kole, aby zachować dobre rozłożenie masy, które nie będzie zakłócało prowadzenia się roweru.

Sakwy rowerowe

Jak wybrać dobrą sakwę rowerową?

Jak powinno się jednak takie sakwy wybierać? Jak już zostało na wstępie powiedziane, z reguły sakwy są wodoodporne, lecz nie zawsze. Warto więc to sprawdzić przed wydaniem na danym model pieniędzy. Co więcej, poleca się zwrócenie uwagi na to, jaki rozmiar ma dana sakwa. Nie zawsze model największy będzie najlepszy, ponieważ często jest on ciężki i będzie zajmował naprawdę wiele miejsca na ramię roweru. Na koniec dobrze jest jeszcze mieć na uwadze to, jak mocne i stabilne będzie mocowanie danej sakwy, aby nie było ryzyka, że będzie się ona odczepiała.

You May Also Like..