Rękawiczki rowerowe dla miłośników dwóch kółek

admin Akcesoria do roweru

Rękawiczki rowerowe doceniane są przez miłośników jednośladów za wygodę użytkowania oraz niebanalny design. Dzięki nim, każda podróż staje się przyjemniejsza i łatwiejsza do pokonania. Na czym polega ich fenomen? Przede wszystkim, różnią się one tym od klasycznych rękawiczek, że wyposażone są w żelowe wstawki, które zabezpieczają dłoń przed obtarciem oraz zranieniem. Dodatkowo, projektowane są z porządnych materiałów, które wykazują odporność na uszkodzenia mechaniczne. Kolejnym atutem jest fakt, że świetnie chłoną pot i wilgoć. Bardzo dobrze przylegają do dłoni, dzięki czemu nie przesuwają się podczas jazdy i pozwalają na swobodne manewrowanie dłońmi. Wykazują działanie antypoślizgowe.

Czym kierować się przy wyborze akcesoriów do jednośladów?

Wiele osób zastanawia się, czym kierować się przy wyborze akcesoriów do jednośladów. Otóż, przed ostatecznym wyborem warto zwrócić uwagę na skład materiału. Najlepiej sprawdzają się w praktyce rękawice nylonowe, poliamidowe, które posiadają w składzie również elastan. Wykazują dużą elastyczność i świetne dopasowanie do nadgarstków. Materiały poliamidowe szybko wysychają i łatwo chłoną pot. Polecane są także tkaniny o strukturze siatki, gdyż zapewniają one świetną wentylację, są lekkie i przyjemne w dotyku. Nie sprawiają one dyskomfortu nawet podczas wielogodzinnej jazdy jednośladem.

Rodzaje rękawiczek dla cyklistów

Cykliści bardzo często wybierają modele z silikonowym wykończeniem na opuszkach palców. Taka powłoka dobrze stabilizuje chwyt na hamulcach, co wpływa dodatkowo na poczucie bezpieczeństwa podczas jazdy. Wśród modeli można wyróżnić rękawice z odsłoniętymi częściowo palcami bądź w całości zakrytymi. Z rękawiczek rowerowych chętnie korzystają pasjonaci jednośladów oraz zaawansowani zawodowcy. Dobrze komponują się one ze współczesnymi trendami  Cenione są one zwłaszcza za:

  • wygodę użytkowania,
  • różnorodność modeli,
  • funkcjonalność i niezawodność,
  • możliwość idealnego dopasowania do kształtu dłoni,
  • właściwości antypoślizgowe.

You May Also Like..