Jak się ubrać na rower?

Spodnie rowerowe

admin Rowery

Każdy rowerzysta doskonale wie, jak ważne jest wybranie odpowiedniego wyposażenia rowerowego w postaci np. oświetlenia czy też kasku. Jak się jednak okazuje, wcale nie mniej ważne jest to, jaki się wybierze strój rowerowy, czyli oczywiście odpowiednią koszulkę oraz spodenki. Jak dokonać takiego wyboru?

Jak wybrać koszulkę rowerową?

Koszulka rowerowa powinna być przede wszystkim wykonana z odpowiedniego rodzaju materiału. Co jest w tym wypadku najważniejsze? Liczy się to, żeby koszulka zapewniała odpowiednie odprowadzanie potu oraz posiadała dobrą cyrkulację powietrza. Dzięki temu skóra nie tylko nie będzie się zapacała podczas jazdy na rowerze, lecz również nie będzie doznawała podrażnień.

Jak wybrać spodnie rowerowe?

Nie mniej ważne od koszulki rowerowej jest to, jakie się podczas jazdy będzie miało na sobie spodnie. W tym wypadku trzeba się liczyć z tym, że określić trzeba długość spodni rowerowych, ich zakres przylegania do ciała, a nawet specjalne wyposażenie w postaci poduszki amortyzującej.

Spodnie rowerowe


Jeśli chodzi o długość, to zależna ona tak naprawdę jest od pory roku. W zimie poleca się dłuższe spodnie rowerowe, a w lecie krótsze. Jeśli jeździ się rowerem nieco bardziej sportowo, zalecana jest wersja obcisła, a co więcej, wyposażona w specjalną amortyzacyjną poduszkę, która zabezpieczy pośladki przed obtłuczeniem. Jeśli natomiast jeździ się bardziej rekreacyjnie, można mieć spokojnie na sobie zwykłe spodnie, bez dodatkowej amortyzacji na pośladkach. Będą one tańsze, a często nawet wygodniejsze.

You May Also Like..

KROSS Level 2.0 29 2022

Na szlaku przygody: Rower górski męski jako klucz do odkrywania nowych możliwości

Gdy góry wzywają, a szlaki wydają się wznosić w niebo, mężczyźni na rowerach górskich są gotowi na każde wyzwanie. Rower […]