Opony 28 cali w rowerach trekkingowych

admin Części rowerowe

Rowery trekkingowe i crossowe są stworzone pod rozmiar 28 cali. Zdecydowana większość użytkowników potrzebuje uniwersalnego roweru, który równie dobrze się sprawdzi na miejskiej szosie, przy pokonywaniu leśnych ścieżek a nawet w trakcie szaleństw na górskich wybojach.

Opony do rowerów crossowych

Oprócz średnicy opony krytyczny jest rodzaj bieżnika oraz oczywiście szerokość opony. Producenci w tej kwestii wyszli naprzeciw zdecydowanej większości miłośników jednośladów, w związku z czym oferują szeroką gamę uniwersalnych bieżników. Tego rodzaju produkty pozwalają wybalansować opory toczenia na przyzwoitym poziomie zarówno w terenie jak i na szosie przy jednoczesnym wydajnym odprowadzaniu wody

Opony na bezdroża

Jeżeli opony rowerowe 28 cali mają posłużyć w terenie to warto postawić na szersze produkty. Większa szerokość oczywiście utrudni osiąganie zawrotnych prędkości na miejskiej szosie, jednak w terenie będzie niezrównana. Zapewni wysoki komfort użytkowania roweru oraz tłumienie drgań na nierównościach, jednocześnie gwarantując zadziwiającą stabilność toru jazdy. Powszechnie uważa się, że od szerokości 32 mm wzwyż, można mówić o swobodnej jeździe na bezdrożach. Dodatkową zaletą szerszych opon jest większa elastyczność w kwestii optymalnego ciśnienia powietrza.

Inną ważną kwestią jest geometria ramy roweru. Nie każdą szerokość opon da się zainstalować we wszystkich typach jednośladów. Przykładowo niedostateczna szerokość widelca czy hamulce szczękowe mogą uniemożliwić zastosowanie bardzo szerokich opon.

You May Also Like..