Jak dobrać siodełko rowerowe?

admin Rowery

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że siodełko rowerowe należy do elementów roweru, który jest zdecydowanie najciężej dobrać. Nie jest rekomendowane przy wyborze sugerowanie się tylko i wyłącznie ceną. Jakie kwestie należy uwzględnić przed ostatecznym zakupem?

Skórzane siodełko rowerowe

Godny uwagi jest fakt, że znaczna większość rowerzystów jest zdania, że najwygodniejsze są produkty wykonane ze skóry. Warto wiedzieć, że siodełka renomowanych producentów charakteryzuje nie tylko i wyłącznie styl, ale również trwałość oraz opcja idealnego dopasowania do kształtu miednicy.

Rowerzyści muszą jednak wiedzieć, że o siodełka z omawianego materiału trzeba dbać. Tylko w ten sposób mogą posłużyć bardzo długo.

Siodełko żelowe

Można zaobserwować, że z roku na roku siodełka żelowe coraz częściej spotykane są w produktach wyższej i średniej klasy.

siodełko rowerowe

Warto wiedzieć, że przewagą żelu nad pianką jest fakt, że siodełko nie będzie się odkształcało w przypadku dłuższego użytkowania. Z kolei amortyzacja będzie na takim samym, bardzo wysokim poziomie.

Siodełko, a spodenki rowerowe

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że miękkie siodełka z bardzo dużą ilością żelu czy pianki skierowane są przede wszystkim dla rowerzystów, którzy poruszają się na jednośladzie bez specjalnych wkładek kolarskich w spodenkach.

Osoby, które są wyposażone we wspomnianą wkładkę mogą bez żadnego problemu postawić na znacznie lżejszy model.

Godny uwagi jest fakt, że miękkie siodełko z grubszą wkładką nie spowoduje, że komfort użytkownika będzie zdecydowanie większy.

You May Also Like..

kross trans 5.0

Stylowy rower Kross Trans 5.0

Sezon rowerowy rozpoczyna się na dobre późną wiosną i to właśnie wtedy staramy się wyciągnąć nasz sprzęt z piwnicy i […]

Kiedy warto zakupić rower crossowy Giant?

W sprzedaży dostępny jest szeroki wybór jednośladów, przez co wiele osób ma problem ze znalezieniem modelu odpowiedniego dla siebie. Na […]

Modny rower czy praktyczny?

W sezonie letnim na ulicach miast i mniejszych miejscowości można zaobserwować dużą ilość rowerzystów. Jest to piękny, prosty i stosunkowo […]