Rękawiczki- element garderoby, który zwiększa bezpieczeństwo kolarza na drodze

admin Akcesoria do roweru

Jazda na rowerze wymaga środków ostrożności. Bez nich mogłaby ona doprowadzić do jakiegoś niebezpieczeństwa. Dlatego też odpowiedzialny kolarz ma ze sobą wszystkie potrzebne akcesoria.

Co przydaje się podczas długich wycieczek rowerowych?

Na pewno kask. On doskonale ochroni naszą głowę oraz sprawi, że ewentualne małe upadki będą mniej bolesne. Kolarz czy amator, czy też zawodowiec musi mieć bidon na napój, by uzupełniać poziom płynów w trakcie wysiłku. Dobry kolarz nigdy nie zapomina również o zapasowym kole i pompce. W końcu jak to mówią, wypadki chodzą po ludziach.

A co z ubraniami?

Kolarz musi zadbać o to, by były one dopasowane do aury. Powinien również sprawdzić, jaki stopień przepuszczalności powietrza ma założony przez niego strój. U kolarzy, którzy lubią dbać o każdy szczegół wyprawy wygodne buty i rękawiczki rowerowe to podstawa. W stroju kolarskim chodzi głównie o to, by był on wygodny i nie krępował ruchów. Jego krój czy kolor nie mają za bardzo znaczenia.

Czemu nie wolno zapominać o rękawiczkach rowerowych?

Po pierwsze dlatego, że dzięki nim się stabilniej kieruje rowerem. Po drugie zapewniają palcom lepszą przyczepność, przez co ręka nie przesuwa się mimowolnie po kierownicy. Rękawiczki to także modny element i świetne dopełnienie całości. I choćby z tego powodu warto je założyć, Można nawet powiedzieć, że dzięki nim kolarz czerpie większą przyjemność z jazdy terenowej, bo nie myśli nieustannie o prawidłowym uchwycie kierownicy.

You May Also Like..

sklep rowerowy kraków

Sklep Rowerowy Kraków: Profesjonalne Usługi Dla Miłośników Dwóch Kółek

Wybór odpowiedniego sklepu rowerowego w Krakowie może być kluczowy dla jakości Twojej jazdy oraz trwałości roweru. W zatłoczonym rynku warto […]