Narzędzia rowerowe

admin Akcesoria do roweru

Naprawa roweru może wydawać się prosta, ale w rzeczywistości taka nie jest. Już sam fakt, że potrzebne są nieraz specjalne narzędzia oraz te podstawowe powoduje, że teoretycznie prosta naprawa może nie być taka łatwa.

Klucze płaskie lub klucze płasko oczkowe

Klucze płaskie lub klucze płasko oczkowe (zobacz w Zamu) wydają się oczywistością, ale wiele osób woli używać np. klucza nastawnego. Ostatecznie mamy w jednym kluczu wszystkie rozmiary i taniej to wychodzi, a teoretycznie ma być to tak samo funkcjonalne. Niestety mało kto zwraca na to uwagę, ale klucz nastawny jest grubszy od klucza płaskiego, co może okazać się problematyczne. Szczególnie dotyczy to rozkręcania piast, kiedy musimy użyć dwóch kluczy płaskich 15 i 17, którymi kręcimy w przeciwnych kierunkach. Klucze nastawne niestety są zbyt grube i nie damy rady z ich pomocą zrobić serwisu piasty.

Klucze imbusowe

Klucze imbusowe to również podstawowe narzędzie. Śruby z imbusowym standardem są na porządku dziennym w rowerach więc bez tych kluczy, nie damy radę odkręcić wielu elementów (lub przykręcić). Imbusy są stosowane głównie z tego powodu, że zapewniają dobre ulokowanie klucza w śrubie, dzięki czemu ryzyko urwania śruby lub zniszczenia łba jest minimalna.

Klucz do kasety, ściągacz do korby oraz bacik

Typowo rowerowe przyrządy to klucz do kasety stosowany razem z bacikiem oraz ściągacz do korby. Należy powiedzieć wprost. Bez użycia tych narzędzi ściągnięcie korby lub kasety w sposób, który nie naraża części lub nawet ramy na uszkodzenie, jest niemal niemożliwe.

You May Also Like..

sklep rowerowy kraków

Sklep Rowerowy Kraków: Profesjonalne Usługi Dla Miłośników Dwóch Kółek

Wybór odpowiedniego sklepu rowerowego w Krakowie może być kluczowy dla jakości Twojej jazdy oraz trwałości roweru. W zatłoczonym rynku warto […]