Bezpieczna jazda w kasku

admin Akcesoria do roweru

Sezon na jazdę na rowerze rozpoczyna się co roku w okolicach maja. To właśnie wtedy większość osób postanawia po raz pierwszy po zimie wsiąść na swój jednoślad i wyruszyć w dalszą podróż. Obecnie możemy zakupić w sklepach wiele ciekawych rodzajów rowerów i praktycznie każdy nadaje się do jazdy po innym terenie. Wiele zależy więc od tego w jakim rejonie Polski mieszkamy, a także czy interesuje nas przede wszystkim jazda po ogólnodostępnych drogach publicznych, czy też na przykład po lesie.

Kaski rowerowe

Oczywiście każdy odpowiedzialny rowerzysta zdaje sobie doskonale sprawę z tego, że nie powinno się wyjeżdżać w dalszą trasę na rowerze bez przydatnego oporządzenia. Chodzi tu przede wszystkim o kaski rowerowe, które chronią naszą głowę przed potencjalnym upadkiem i są w stanie uratować nam życie. Praktycznie każdy kto jeździ wiele lat na rowerze miał chociaż kilka razy okazję przewrócić się w mniej lub bardziej poważny sposób i doskonale zdaje sobie sprawę z tego jak potrzebny jest wtedy kask.

Profesjonalny sprzęt

Wiele osób związanych z kolarstwem powtarza podczas każdej okazji, że na sprzęcie rowerowym nie powinno się oszczędzać. Szczególnie wtedy, gdy jeździmy naprawdę dużo i pokonujemy codziennie kilkaset kilometrów powinniśmy zakładać kask. Oczywiście oprócz niego warto posiadać także ochraniacze na kolana czy łokcie, gdyż dzięki temu upadek może być jeszcze bardziej łagodny. Mała kraksa może przydarzyć się każdemu i często wystarczy do tego tak naprawdę tylko chwila nieuwagi.

You May Also Like..