Zabezpieczenie roweru przed kradzieżą

admin Akcesoria do roweru

Nikt nie chce, by jego rower został ukradziony, a przyznać trzeba, że rower dla złodziei jest nie lada gratką. Dlatego też wymyślono wiele sposobów specjalnych zabezpieczeń rowerowych przed kradzieżą.

Jakie są zabezpieczenia roweru?

Na rynku istnieje wiele gadżetów, które są zabezpieczeniem przed kradzieżą. Wyróżnić należy: łańcuch, u – lock, szekle, zamki płytkowe, linki czy spirale. Każde zabezpieczenie polega na tym, że przeplata się je przez rower i jakiś zewnętrzny stojak i zamyka się na kłódkę lub klucz.
Niektóre z powyższych zabezpieczeń są słabe inne są mocne. Przykładowo linka może nie sprawiać złodziejowi zbyt wiele trudności, jednak rozpracowanie jej zabierze mu trochę czasu, podczas którego można zauważyć, że ktoś majstruje przy rowerze. Inne zabezpieczenia typu łańcuch czy szekle są o wiele mocniejsze i trudne do sforsowania przez złodzieja.

Na co zwrócić uwagę?

Decydując się na dane zabezpieczenia rowerowe należy zwrócić także uwagę na fakt transportu takich blokad oraz na rodzaj zapięć poszczególnych zabezpieczeń.
Zabezpieczenie roweru może posiadać zamek szyfrowy lub tradycyjny na klucz i to właśnie to drugie zapięcie jest trudniejsze dla złodzieja do otwarcia.

Dodatkowe zabezpieczenia

W niektórych miastach można rower oznakować na policji, takie chipowane rowery trudniej jest złodziejowi sprzedać a właścicielowi łatwiej jest udowodnić, że dany rower jest jego.
Faktem jednak jest, że nic tak nie zdenerwuje właściciela roweru, jak fakt, że ktoś mu go ukradł.

You May Also Like..

sklep rowerowy kraków

Sklep Rowerowy Kraków: Profesjonalne Usługi Dla Miłośników Dwóch Kółek

Wybór odpowiedniego sklepu rowerowego w Krakowie może być kluczowy dla jakości Twojej jazdy oraz trwałości roweru. W zatłoczonym rynku warto […]