Obowiązkowe wyposażenie roweru

admin Części rowerowe

Na ścieżkach rowerowych coraz częściej spotyka się osoby, które nie mają zielonego pojęcia o tym, jak powinien być prawidłowo wyposażony ich rower. A przecież brak odpowiedniego wyposażenia to nie tyle ryzyko mandatu, ile przede wszystkim ogromne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia rowerzysty. Co zatem powinno znaleźć się na każdym owerze?

Daj się zauważyć innym

Nie da się ukryć, że zdecydowanie najważniejszą sprawa podczas jazdy na rowerze jest to, aby być stale widocznym dla innych rowerzystów, ale też kierowców samochodów i pieszych. Są na to różnego rodzaju sposoby, lecz zdecydowanie najlepszym, a co najważniejsze obowiązkowym z punktu widzenia prawa, jest posiadanie oświetlenia rowerowego.

Oświetlenie rowerowe, czyli dwie lampki, które powinny znajdować się z przodu, ale też i z tyłu roweru, to elementy, które są absolutnie niezbędne. Nie tylko podczas jazdy w nocy, ale też i w dzień, ponieważ jasne światło słoneczne może powodować, że rowerzysta będzie niezauważalny. Dodatkowa lampka z przodu znacznie zwiększy szanse na to, aby w porę został on dostrzeżony przez innych uczestników ruchu.

Wiele osób takie oświetlenie bagatelizuje i uznaje je za niepotrzebne, jednak jest to krótka droga do wypadku, który może mieć bardzo dotkliwe skutki dla rowerzysty. Z tego powodu warto takie lampki mieć, tym bardziej że ich koszt to przecież zaledwie kilkanaście złotych, a zawarte w nich diody LED są na tyle mocne i energooszczędne, że używanie ich z całą pewnością będzie bardzo ekonomiczne.

You May Also Like..