Rowerowy zawrót głowy – jaki rower wybrać na nowy sezon?

rowerowy zawrót głowy

admin Rowery

Wchodząc do sklepu sportowego z zamiarem kupna roweru wiele osób zadaje sobie pytanie jaki rower kupić. Z daleka widzimy już rzędy jednośladów, nie spodziewając się jeszcze dylematu jaki nas czeka. Dopiero z bliska dostrzegamy spośród ilu rodzajów rowerów możemy wybierać… Nie mówiąc już nawet o konkretnych modelach! Spójrzmy więc na najpopularniejsze rodzaje rowerów.

Król popularności – często wybierany rower górski

Od lat rower górski cieszy się nad Wisłą ogromną popularnością. Umożliwia on relatywnie szybkie podróżowanie po ulicach, w miarę wygodne przemieszczanie się po chodnikach i ich lekkich nierównościach, a także umożliwia pokonywanie krawężników i sprawdzi się w lekkim, podmiejskim terenie. Nic dziwnego, że dla wielu Polaków jest odpowiedzą na pytanie jaki rower wybrać.

Kto wybierze rower szosowy

Kiedyś rowery szosowe kojarzyły się z obowiązkowym podróżowaniem po ulicy. Owszem, relatywnie równa nawierzchnia asfaltu jest odpowiednia dla tego typu rowerów, ale… Już od lat powstaje coraz więcej kilometrów ścieżek rowerowych wykonanych w takiej technologii. Jeśli ktoś rozważa więc kupno roweru do większego miasta, na pewno warto rozważyć zakup szosówki. Ten popularny rodzaj roweru umożliwia szybsze pokonywanie trasy miejskiej niż rower górski, a infrastruktura miejsca pozwala na korzystanie z wszystkich zalet rowerów szosowych. Pozycja zajmowana przez rowerzystę jest znacznie bardziej aerodynamiczna niż na rowerze górskim. Niestety, dla osób często wyjeżdżających z miasta, a nie lubiących jazdy po ulicy lub przewidujących jazdę po drogach gruntowych, ten typ roweru może się nie sprawdzić.

Rower trekkingowy, czyli sztuka kompromisu

Rower trekkingowy czasem nazywany jest połączeniem rowerów: szosowego i górskiego. Szerokość opon jest mniejsza niż w rowerze górskim, ale większa niż w rowerze szosowym. Pozycja za kierownicą jest zdecydowanie bliższa jest pozycji zajmowanej na rowerze górskim, niemalże pionowa. Być może część czytelników zdecyduje się taki rower wybrać – w końcu zbiera on najlepsze z dwóch konkurencyjnych, najpopularniejszych rodzajów rowerów.

You May Also Like..

KROSS Level 2.0 29 2022

Na szlaku przygody: Rower górski męski jako klucz do odkrywania nowych możliwości

Gdy góry wzywają, a szlaki wydają się wznosić w niebo, mężczyźni na rowerach górskich są gotowi na każde wyzwanie. Rower […]