Obowiązkowy jest w rowerze amortyzator

admin Części rowerowe

Obecnie rowery to bardzo nowoczesne i wygodne pojazdy, większość z nich posiada w swojej konstrukcji amortyzatory. Przednie i tylne amortyzatory możemy już znaleźć nie tylko w rowerach wyczynowych, górskich czy trekingowych, ale także i w miejskich.

CO DAJE ROWEROWY AMORTYZATOR ?

Amortyzatory w rowerach dają wygodę i bezpieczeństwo, trudno jest dzisiaj wyobrazić sobie rower górski bez amortyzatora. Amortyzatory rowerowe tłumią drgania wszelkiego rodzaju, przez co mają ogromny wpływ na komfort jazdy, jak również sprawiają, że jazda staje się bezpieczna. Ponadto dobra amortyzacja w rowerach powoduje odpowiednie przenoszenie drgań z widelca roweru na stawy osoby jadącej pojazdem. Zatem amortyzatory rowerowe bardzo przydają się nie tylko w rowerach typu wyczynowego, ale także i w rowerach miejskich.

PRZEDNI AMORTYZATOR

Amortyzatory rowerowe montuje się z przodu i z tyłu, dzięki temu jazda tego rodzaju pojazdem jest bardzo płynna. W rowerach miejskich od jakiegoś czasu zaczęto montować amortyzatory przednie. Patrząc na stan naszych dróg w mieście można powiedzieć, że amortyzatory przydają się także i w miastach. Jednak dodać należy, że płynność jazdy nie jest zależna tylko i wyłącznie od amortyzatorów. Na dobrą jazdę wpływa także stan opon i siodło danego roweru.
Konstrukcja rowerowa z amortyzatorami jest znacznie cięższa od konstrukcji roweru bez amortyzatorów. Jednak jazda rowerem z amortyzatorami jest bardziej komfortowa.

You May Also Like..