Czy warto kupić rower górski?

admin Rowery

Jazda na rowerze należy do jednych z przyjemniejszych i fajniejszych sportów, które można uprawiać z cała rodziną. Jaki rower górski warto kupić, by służył nam przez wiele lat? Oto odpowiedź.

Po pierwsze – rower na różne trasy

Najlepsze rowery górskie to rowery uniwersalne. Nimi można poruszać się zarówno po mieście, szosie, jak i trudnym i wyboistym terenie. Rowery górskie świetnie sprawdzą się zarówno dla kobiet, mężczyzn, jak i dzieci. Dzięki wielu modelom, rozmiarom oraz kolorom – każdy znajdzie idealny sprzęt dla siebie. Rower to dość spory wydatek, dlatego też warto bardzo dokładnie i kilkakrotnie się do niego przymierzyć.

Po drugie – idealnie dopasowany

Kupując rower, pamiętajmy, by był idealnie dopasowany do twojego wzrostu oraz sylwetki. W sklepach rowerowych zobaczymy różne rozmiary kół, klasyczne to 26, 29 i 27,5 cala, tzw. 650b. Dobrze też sprawdzić od razu, czy rower wyposażone jest we wszystkie obowiązkowe elementy, takie jak np. hamulce, osłonka na łańcuch rowerowy, amortyzatory, błotniki, wygodne siodełko, dzwonek i nóżkę. Dodatkowe elementy to bagażnik czy osłonka na bidon.

Po trzecie – bezpieczna jazda

Bez względu na to, czy jeździmy po mieście, parku czy też po górach – zawsze warto zakładać kask. Ten niewielki element dobrze ochroni twoją głowę w razie upadku lub kontaktu z gałęziami. Kask jest również obowiązkowym elementem, w które musi być wyposażone twoje dziecko, przy każdym wyjściu na rower.

You May Also Like..

KROSS Level 2.0 29 2022

Na szlaku przygody: Rower górski męski jako klucz do odkrywania nowych możliwości

Gdy góry wzywają, a szlaki wydają się wznosić w niebo, mężczyźni na rowerach górskich są gotowi na każde wyzwanie. Rower […]