Jaki rower wybrać?

admin Rowery

Jazda na rowerze dla coraz większej liczby osób staje się prawdziwą pasją. Widać to na naszych ulicach. Z roku na rok zauważyć da się coraz więcej rowerzystów, a i ścieżek rowerowych przybywa. Trzeba jednak wiedzieć, że rower rowerowi nierówny. Warto znać ich rodzaje i wybrać dla siebie ten najodpowiedniejszy.

Rower crossowy
Pierwszym typem roweru o jakim należy wspomnieć jest rower crossowy. To co przede wszystkim cechuje ten rower to fakt, iż jest on dostosowany do jazdy na niemal każdej powierzchni. Można powiedzieć, że rower crossowy pełni pewnego rodzaju połączenie roweru górskiego i roweru szosowego. Można nim swobodnie jeździć zarówno po miejskich ulicach, jak i polnych drogach.

Rower trekkingowy
Tak jak w przypadku roweru crossowego jest to rower dość uniwersalny. Trzeba jednak powiedzieć, iż ze względu na dużo szersze opony lepiej radzi on sobie na miejskich drogach niż w terenie. To co także cechuje ten typ roweru to fakt, iż jazda na nim jest niezwykle wygodna. Dlatego świetnie nadaje się na dłuższe dystanse.

Rower miejski
Na koniec warto wspomnieć także o rowerze miejskim. Jak sama nazwa wskazuje jest to rower, który najlepiej sprawdza się w mieście. Może służyć np. do codziennych dojazdów do pracy. Co ważne, jazda na tym rowerze jest bardzo wygodna, co jest niezwykle ważne podczas jazdy miejskimi, często zatłoczonymi ulicami.

Jak zatem widać wybór jest dość szeroki. Wszystkie wymienione rowery oferuje niemal każdy sklep internetowy z rowerami.

You May Also Like..