Enduro – co to za rower?

admin Rowery

Sport rowerowy potrafi wkręcić. Zaczyna się od krótkich przejażdżek. Później przychodzi czas na dłuższe wyprawy i wreszcie chęć zmierzenia się z terenem. Z czasem i to staje się nudne i zaczynają się poszukiwania adrenaliny poza wyznaczonymi szlakami, na znanych tylko sobie ścieżkach.

Poza wygodną ścieżką

Do tego, by jeździć w każdym terenie świetnie nadają się rowery Enduro. Uwagę na nie powinien zwrócić każdy, kto potrzebuje mocnych wrażeń i szuka ich poza wygodnymi ścieżkami i zjazdami. Rowery tego typu radzą sobie w każdym terenie. Jeżdżą zarówno po równym podłożu, jak i po kamieniach. Bez problemu można pokonać na nim każdy zjazd i podjazd. Sprawnie porusza się również po płaskiej drodze.

Kupujemy rower

Na co zwrócić uwagę wybierając rowery Enduro? Przede wszystkim na wytrzymałość. Rower Enduro musi być mocny i solidnie wykonany, by przetrwać trudne warunki. Przy okazji musi być lekki. Trzeba bowiem liczyć się z tym, że czasem teren może okazać się nie przejezdny. Wówczas trzeba będzie rower przenieść. Powinien łatwo się prowadzić i być stabilny. Nie bez znaczenia dla komfortu jazdy jest mocne zawieszenie. Za ich dobrą jakość po długiej trasie szczególnie wdzięczne bywają pośladki.

Sprawdzi się też na co dzień

To, że rower Enduro jest stworzony do jazdy w ekstremalnych warunkach terenowych nie oznacza, że nie spisze się w codziennym, rekreacyjnym użytkowaniu. Z powodzeniem można zdecydować się na jego zakup nawet wówczas, by na wyprawę po mocne wrażenia możemy wybrać się tylko raz w roku.

You May Also Like..