Rowery trekkingowe damskie i męskie – uniwersalne jednoślady

admin szprychy

Sezon rowerowy w pełni, ciepłe i długie dni zachęcają do wycieczek rowerowych. Coraz bardziej atrakcyjna staje się także wizja zamiany samochodu na rower jako główny środek lokomocji. Rowery trekkingowe męskie oraz rowery trekkingowe damskie to uniwersalne modele, które sprawdzą się w terenie i w mieście.

Rower dobry do wszystkiego

Konstrukcja rowerów trekkingowych damskich i męskich jest zaprzeczeniem popularnego powiedzenia, że jeśli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Te jednoślady wyróżnia konstrukcja z podwyższoną kierownicą – to sprawia, że sylwetka nie jest pochylona podczas jazdy, co jest zdrowe dla kręgosłupa. Udogodnienia, które wpływają na wygodę jazdy to także amortyzowane siodełko i widelec przedni, błotniki, bagażnik oraz oświetlenie przednie i tylne. Na bagażniku można zamontować sakwy, w które można spakować cały sprzęt potrzebny podczas dłuższych wojaży, ale także dokumenty, czy laptopa jeśli rower służy do poruszania się po mieście. Dość duże, 28-calowe koła sprawiają, że jazda jest lekka i przyjemna, a opony z lekkim bieżnikiem pozwalają na poruszanie się drogami leśnymi, lecz nie stawiają oporu na asfalcie.

Różnicę pomiędzy rowerami trekkingowymi męskimi i damskimi stanowi konstrukcja ramy. W damskich najdłuższa rura ramy poprowadzona jest pod kątem, w kierunku siodełka, co ułatwia wsiadanie. W męskich umiejscowiona jest klasycznie – równolegle do podłoża.

 

You May Also Like..

Szprychy rowerowe – istotne dla jakości roweru

Jazda na rowerze jest niezwykle popularna na całym świecie. Ten sposób przemieszczania się jest wygodny i zapewnia kontakt z naturą. […]