Cechy dobrych damskich rowerów szosowych

admin Uncategorized

W ostatnich latach kolarstwo szosowe znowu przeżywa okres ogromnego rozwoju, również wśród kobiet. Anatomia budowy kobiety zmusza je jednak do szukania odmiennych rozwiązań w doborze roweru szosowego.

Rowery szosowe damskie muszą być do nich odpowiednio dopasowane.

Kobiety posiadają dłuższe nogi i krótszy tułów od mężczyzn, muszą więc w swoich rowerach posiadać ramy o innej geometrii.

Czasami z tego powodu dla bardzo niskich kobiet zakłada się mniejsze koło z przodu, co powoduje, że pozycja ciała zostaje przesunięta do przodu. Skutkuje to większą wygodą i komfortem jazdy. Kobiety posiadają drobniejsze ramiona niż mężczyźni, dlatego ich rowery mają węższe kierownice niż rowery szosowe męskie. Mostek do damskiego roweru szosowego powinien być dobrany w zależności od posiadanej ramy.

Kiedy rama jest zbyt długa, należy maksymalnie przybliżyć kierownicę do ramy, aby wykluczyć bóle pleców i inne kontuzje u pedałującej damy.

Jeżeli chodzi o klamki, to ze względu na w większości małe dłonie i palce u kobiet, powinny być o możliwie najbardziej skróconym zasięgu.

Kobiety posiadają biodra większe niż mężczyźni, co powinno wpływać na kształt i wielkość siodełka. Powinny one być znacznie większe w tylnej części, co pozwala na większy komfort jazdy. Czasami siodełka dla pań posiadają wycięcia, które również są uwarunkowane potrzebami anatomicznymi.

Dzięki tym modyfikacją jazda na rowerze szosowym może spełnić marzenia każdej kobiety o pasjonującym ściganiu się po asfalcie z wiatrem we włosach.

You May Also Like..

Pedały rowerowe MTB: na jakie cechy konstrukcyjne zwrócić uwagę?

Kolarstwo górskie może być poważnym sportem, dlatego ważne jest, aby znaleźć odpowiednie pedały, aby uzyskać wszystko, czego potrzebujesz. Pedały rowerowe […]

Przygotuj swój rower na nowy sezon

Wiosna zaczęła się już jakiś czas temu, a wraz z nią zaczął się sezon rowerowy. Jest więc szansa na to, […]

Rowery crossowe damskie

Kupno roweru to zawsze ekscytujący moment w życiu każdego człowieka. To chwila, która może być początkiem wielkiej przygody z dwoma […]