Szprychy rowerowe – istotne dla jakości roweru

admin szprychy

Jazda na rowerze jest niezwykle popularna na całym świecie. Ten sposób przemieszczania się jest wygodny i zapewnia kontakt z naturą. Można rozróżnić dwa zasadnicze przeznaczenia rowerów: rekreacyjny i sportowy. Szprychy rowerowe są ważną częścią wpływającą na właściwości jezdne jednośladu, z czego nie wszyscy użytkownicy rowerów zdają sobie sprawę.

Szprychy rowerowe o wysokiej technologii

Przeznaczone do rowerów typowo zawodniczych, szprychy rowerowe są produkowane w coraz nowocześniejszych technologiach, które mają wpływ na ich niezwykłą wytrzymałość, wagę oraz aerodynamikę.

Szprychy aerodynamiczne charakteryzują się użyciem najlepszych stopów metali, co sprawia, że są lekkie i niezwykle wytrzymałe. Stosuje się je do kół szosowych, MTB i downhillu.

Szprychy rowerowe cieniowane głównie stosuje się do kół rowerów MTB, są one lekkie i bardzo wytrzymałe.

Szprychy do rowerów rekreacyjnych

Szprychy niecieniowane są dobrą i nieco tańszą alternatywą dla droższych odpowiedników. Są montowane przy budowie podstawowych zestawów kół.

Najniższą jakość prezentują szprychy ocynkowane, a co za tym idzie są również najtańsze. Stosuje się je w masowej produkcji rowerów rekreacyjnych. Są mniej odporne na odkształcenia i niekorzystne warunki atmosferyczne.

Rodzaj szprych rowerowych dobieranych do budowy roweru zależy do tego, do jakiej formy aktywności będzie on używany. Osoby traktujące rower czysto rekreacyjnie, nie muszą zwracać szczególnej uwagi na jakość szprych, ale już jeżdżący zawodniczo lub lubiący ekstremalne warunki, powinni jakość szprych rowerowych brać pod uwagę przy zakupie czy budowie swojego roweru.

You May Also Like..

Rowery trekkingowe damskie i męskie – uniwersalne jednoślady

Sezon rowerowy w pełni, ciepłe i długie dni zachęcają do wycieczek rowerowych. Coraz bardziej atrakcyjna staje się także wizja zamiany […]